Bahçe Mobilyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe Mobilyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Kalite

Kaliteli bahçe mobilyaları uzun ömürlü ürünler olduğundan pek çok kişi bahçe mobilyasını senelerce kullanabilmektedir. Satın alacağınız bahçe mobilyasının kalitesinden ve güvenilir bir firmadan aldığınızdan emin olursanız aldığınız ürünleri gönül rahatlığıyla uzun süre kullanabilirsiniz.

2- Beklenti

Bahçe mobilyanızı seçerken beklentilerinizi açıkça ifade etmeniz gerekebilir. Örneğin hantal bahçe mobilyanızı daha hafif olanı ile değiştirmek isteyebilirsiniz böylelikle evin temizliğini daha rahat yapabilirsiniz. Bahçe mobilyanızın bileşenlerini de doğru tespit etmeniz gerekir böylelikle bahçe mobilyanızın ne kadar bakıma ihtiyacı olduğu gerçeğini bilirsiniz. Bahçe mobilyasının ana bileşenleri şu biçimdedir:

Ahşap: Bahçe mobilyalarında teak, akasya, sedir, kestane gibi pek çok ağaç türü kullanılabilir ve her ağacın kendisine göre bir karakteristiği ve bakım yöntemi vardır. Uzun ömürlü ve bakımı kolay bir ağaç türü istiyorsanız teak ağacını seçmelisiniz fakat bahçe mobilyası için ayırdığınız bütçe daha düşükse diğer ağaç türlerini tercih edebilirsiniz.

Sentetik ve doğal rattan: Sentetik rattan plastikten üretilmektedir doğal rattan ise genelde uzak doğuda yetişen bir bitkidir. Doğal rattan yılda en az bir kere bakım gerektirir fakat sentetik rattan bakım yapmayı gerektirmez. yalnızca su ve sabun ile gerektiğinde temizliğini yapabilirsiniz.

Plastik ve alüminyum: Plastik ve alüminyumdan imal edilmiş bahçe mobilyaları diğerlerine göre daha hesaplıdır, paslanmaz ve bakım yapmayı gerektirmez. Kirlendiği takdirde su ve sabun ile temizliğini yapabilirsiniz.

Demir: Demir malzemeler bakımı düzgün yapılmadığı zaman kolayca paslanır ve diğer malzemelere göre daha ağırdır.

3- Rahatlık ve Ölçü

Size en ideal bahçe mobilyasını seçerken rahatlığını kendiniz test etmeniz ve kullanacağınız alanda nasıl duracağını düşünmeniz gerekiyor. Bahçe mobilyasının minderlerinin kalitesine göre çok yumuşak veya sert olabilmektedir.

4- Aksesuarlar

Bahçe mobilyanıza karar verdikten sonra kullanım alanınıza göre küçük bir sehpa, servis arabası veya raf hayatınızı kolaylaştırabilir.

5- Fırsatlar

Bahçe mobilyaları yazın daha çok kullanıldığından kışın bahçe mobilyası firmaları sürpriz indirimler yapabilir. Bahçe mobilyası firmalarının bültenlerine üye olup indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

6- Renkler

Bahçe mobilyanıza karar verdikten sonra kullanacağınız alanın renkleriyle uyumlu olduğundan emin olunuz. Bahçe mobilyanızın minderlerinin kılıfını değiştirip farklı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz veya farklı renk kırlentler kullanarak daha canlı bir ortam oluşturabilirsiniz.

7- Alan Planı

Bahçe mobilyanızı kullanacağınız alanı istediğiniz ürüne karar vermeden ölçüp, kullanabileceğiniz mobilyaları seçmek size zaman kazandıracaktır. Bu şekilde ürün satın aldıktan sonra ürünün alana sığmaması veya çok küçük kalması gibi problemler yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir